KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8271008
nr 827 1008
William Didier-Pouget
(1864-1959), Frankrike
Oljemålning, William Didier-Pouget (1864-1959), 'Haute Valleé de Dordogne le matin, Bruyères en fleurs', 1900-talets början, signerad, olja på duk, 59x74
William Didier-Pouget, fransk målare född 1864, död 1959.
måndag 20 maj 2013
kl 20:09:56
William Didier-Pouget
Läs mer om William Didier-Pouget